Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou souostroví sedmi obydlených ostrovů a několika dalších malých neobydlených ostrůvků. Leží v Atlantském oceánu a patří ke Španělsku. Tisíce turistů si každoročně vybírají dovolenou na Kanárských ostrovech, protože zdejší příroda je velmi rozmanitá. Setkáte se tu se sopečnou krajinou, písečnými dunami, ale i palmovými háji. Zvláštností ostrovů je, že zde kromě klasického bílého písku na plážích najdete též pláže pokryté pískem černým. Ty jsou především na ostrově Tenerife díky sopečné lávě.

Ostrov Tenerife je, co se rozlohy týče, zároveň největším z Kanárských ostrovů. Přezdívá se mu také ostrov věčného jara díky stálému počasí, které zde panuje. Na Tenerife byste si neměli nechat ujít prohlídku obrovského národního parku Teide, nad kterým se tyčí největší hora Španělska Pico del Teide.

První turisté na Kanárských ostrovech se ovšem objevili na ostrově Gran Canaria. Je to 3 největší ostrov, má kruhový tvar a 56 kilometrů písečných pláží. Pokud vyhledáváte rušnější letoviska, pak dovolená na Gran Canarii je právě pro vás. Maspalomas a Playa del Ingles jsou turisty nejnavštěvovanější.

Ostrov Fuerteventura je rozlohou na druhém místě. Má nejkrásnější pláže ze všech Kanárských ostrovů a celého Atlantiku. Oblíbili si ho především milovníci vodních sportů, jako je kiteboarding, surfing a windsurfing. Ve windsurfingu se zde dokonce každoročně koná mistrovství světa. Nejpopulárnějším oblastí na Fuerteventuře je poloostrov Jandía. Jeho několikakilometrové pláže pokryté zlatavým pískem vybízejí návštěvníky k lenošení nebo romantickým procházkám.

Každý z Kanárských ostrovů má své osobité kouzlo a láká turisty na něco výjimečného. Pokud uvažujete, kde budete trávit letošní dovolenou, zkuste se podívat na nabídku dovolené na Kanárských ostrovech od německých cestovních kanceláří. Věříme, že si svůj zájezd vyberete a budete se vracet spokojeni. Dovolená na Kanárských ostrovech je pro všechny věkové kategorie, tak neváhejte a přijeďte poznat tento nádherný kout země.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.