Hurá na Maledivy

Mezi nejmenší asijské státy, co se rozlohy týče, patří Maledivy. Jedná se o souostroví mnoha atolů tvořených ostrovy a ostrůvky. Hlavním městem Malediv je Malé, které leží na stejnojmenném ostrově a žije zde asi 100.000 obyvatel. V turistických resortech se domluvíte anglicky, protože se zde angličtina vyučuje na školách, ale úředním maledivským jazykem je divehi.

Jednou ze zvláštností Malediv je fakt, že zde nenajdete žádné politické strany. Politická činnost je zakázána a nejdůležitějším představitelem této země je prezident. V dnešní době je jím Mohammed Waheed Hassan. Z dochované historie Malediv se dozvíte, že do roku 1965 byly britským protektorátem. Od této doby patří mezi nezávislé státem a v roce 1968 dostaly status republiky.

Na Maledivy se sjíždějí turisté především kvůli příjemnému počasí a potápění. Vraky ztroskotaných lodí ukrývají různé druhy živočichů a na neobydlených ostrovech máte možnost podívat se na exotické rostliny, které jste dosud neviděli. Vodní sporty jsou zde nejoblíbenější a tak vám v turistických resortech bez problémů zapůjčí veškeré sportovní vybavení. V hotelech vyšší kategorie je samozřejmostí také wellness, posilovny či sauna.

Další zajímavé informace o Maledivách najdete na webu www.maledivy-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.