Jak naplánovat dovolenou

Dovolená je pro každého z nás synonymem odpočinku, dobrodružství, sportování, koupání v moři či lezení po horách. Dovolenou trávíme dle libosti v zahraničí nebo u nás v Česku. Abychom si ji pořádně užili a nemuseli se zbytečně vystavovat stresu, měli bychom ji taky pořádně naplánovat. Málo kdo se totiž rozhodne a ze dne na den se vydá stopem do neznáma. Takových dobrodruhů je jako šafránu.

Před odjezdem

Než se vydáte s rodinou nebo s přáteli na dovolenou, půjčete klíčky od bytu někomu z rodiny nebo člověku, kterému důvěřujete. Protizlodějské příručky radí nechat rozsvícenou alespoň malou lampičku a aby vám dotyčný, kterému svěříte do opatrovnictví své království, vybíral poštu. Zároveň vám obstará květiny, nakrmí rybičky, kočku případně jiné zvířectvo. Pokud se vydáváte do zahraničí, nezapomeňte včas zjistit, jestli ke svému cestování nepotřebujete pas! Do většiny států dnes lze vycestovat na občanský průkaz, ale někde stále vyžadují cestovní pasy. Určitě se vám vyplatí naučit se pár cizích slovíček, vyrážíte-li do zahraničí.

Dovolená s rodinou

Jedete na zájezd k moři s malými dětmi? Pokud jste zvolili dopravu autem nebo autobusem, vemte s sebou co nejvíce hraček a oblíbených předmětů vašich dětí, aby zdlouhavou cestu zvládli bez přílišného utrpení…
Destinace, kam se vydáváte s dětmi, by měla nabízet zábavu všeho druhu. Ať jste se rozhodli pro zahraničí nebo Česko, nesmí chybět koupání, dětská hřiště, trampolíny a všelijaké atrakce, aby se vaše děti měly kde vyřádit a vás nechaly chvíli na odpočinout. A aby se vám taková dovolená příliš neprodražila, můžete využít slevy na rodinné dovolené nebo zlevněné zájezdy k moři.

Dovolená s partou přátel

Mladí lidé vyhledávají rušná střediska s nočním životem, aktivním vyžitím, kde se můžou věnovat cyklistice, turistice, vodním sportům. Využijte ubytování se slevou v některém z apartmánů nebo roztáhněte karimatky a spacáky a vychutnejte si romantiku pod širým nebem. Pokud jedete za hranice na vlastní pěst, nezapomeňte na cestovní pojištění. Cestovní kanceláře zprostředkovávající zájezdy do zahraničí jej většinou automaticky svým klientům zřizují. Taky je na vás, zda-li se vyberete ubytování se službou all inclusive, což znamená, že vám ubytovací zařízení poskytne celodenní stravu a nápoje. Pokud si vystačíte se snídaní a obědem, zvolte polopenzi.

Naplánujte si aktivní nebo odpočinkovou dovolenou, u nás nebo v zahraničí, hlavně nepodceňte přípravu. Protože kdo je připraven, není překvapen!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.