Kréta

V řecké mytologii se píše, že nejvyšší bůh Zeus si pro své narození vybral ostrov Kréta. Že vybíral velmi dobře vám může potvrdit téměř každý, kdo tento největší z řeckých ostrovů někdy navštívil.

Svým návštěvníkům Kréta díky své příhodné poloze zaručuje slunečnou a poměrně dlouhou sezónu. Horkého slunce si budete moci na dlouhých písečných plážích u příjemně prohřátého moře užívat již od poloviny května až do prvních říjnových dnů.

Zkušení cestovatelé tvrdí, že nejkrásnější je Kréta během jara, když začíná sezóna. Důvodem je záplava zeleně a květin, které na ostrově rozkvétají téměř na každém kroku. Ale ať Krétu navštívíte kdykoliv, určitě nebudete zklamáni.

Sever ostrova vyhledávají především turisté, pro které den nekončí západem slunce. Podél pobřeží jsou rozesety desítky hotelových komplexů a z kilometrů písečných pláží s jemným pískem se vstupuje do moře velmi pozvolna. Mezi známá letoviska severní části paří rušný Heraklion, luxusní Elounda nebo třeba Stalis a Stalida.

Jižní část ostrova je naopak drsnější. Pobřeží je lemováno horami, které se zvedají do výšky jen kousek od pláží. Zde byste rozsáhlé hotelové areály hledali jen stěží. Jižní Kréta jsou především hory, klikaté horské cesty a malebné vesničky.

Na ostrově Kréta můžete prožít dovolenou jak aktivně, tak i odpočinkem na horkým řeckým slunce prohřáté pláži. Pokud se rozhodnete Krétu navštívit, průvodcem po tomto ostrově vám mohou být třeba stránky kreta-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.