Poznávání Kypru

Plavby kolem pobřeží, zahrát si golf, poznat starověký Paphos, hlavní město Nikósie nebo pohoří Troodos – to vše na Vás čeká při poznávacím zájezdu na Kypr.

Perla východního Středomoří (jak se někdy Kypru přezdívá) nabízí ideální příležitost pro odpočinek a relaxaci při západu slunce. Při návštěvě této krásné destinace byste neměli opomenou navštívit Afroditinu skálu, kde podle bájné pověsti vystoupila bohyně lásky a krásy z mořských hlubin.

Kdo si chce vychutnat nezapomenutelný výhled na okolní krajinu, měl by se vydat do pohoří Troodos. Zde na vás čekají zelenavé piniové lesy, chladivý vzduch nasycený vůní borovic a úchvatné panoramatické výhledy. Na milovníky památek tu čeká jeden z neslavnějších a nejbohatších klášterů na Kypru – Kykko.

Při putování po horách můžete obdivovat vodopády, ale i malebné vesničky. Naopak v hlavním městě Nikósii si lze prohlédnout významné historické památky, jmenujme např. archeologické muzeum, benátské hradby nebo katedrálu sv. Jana.

Samozřejmě nesmíme při cestování zapomenout i na relax, protože pláže na Kypru jsou vyhlášené. Nejznámější a zřejmě i nejhezčí je pláž Nissi Beach v oblasti Agia Napa. Vyřádit se můžete při vodních sportech nebo lze navštívit i blízký aquapark. Pozvolný vstup do moře je oblíben u rodin s dětmi. Pláž dlouhou 7km najdete ve městě Limassol, želvy zase můžete pozorovat na pláži Lara Beach, která se nachází v oblasti Paphosu.

Nejnavštěvovanějším místem na Kypru je bezpochyby archeologické naleziště starověkého Kourionu, nacházející se 19 km západně od Limassolu. Posedět můžete ve zdejším amfiteátru, odkud je krásný výhled na moře a v současné době se využívá hlavně pro kulturní akce, jakou jsou koncerty nebo jazzová vystoupení.

Na poznávací zájezd nejen na Kypr vás zve web e-cesty.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.