Poznávejte krásy Egypta

Egypt, země pouště, mumií, pyramid a faraonů, je místem s velmi bohatou historií, která se zde navíc snoubí s krásnými přímořskými letovisky, v nichž můžete prožít zcela jedinečnou dovolenou. Díky tomu je dovolená v Egyptě hojně vyhledávaná a vy si ji můžete dopřát po celý rok. Chcete-li prožít například Vánoce či Silvestr v teple u moře, pak jsou pro vás zájezdy do Egypta výbornou volbou! Srovnejte si zájezdy do Egypta od různých CK přehledně na jednom místě! Kompletní nabídku máte k dispozici na www.newtravel.cz. Neriskujte, vybírejte z prověřených nabídek!

Pobřeží Egypta a Sinajského poloostrova nabízí velké množství krásných letovisek. Mezi nejznámější patří Hurghada, Sharm El Sheikh, Safaga, Marsa Alam, Makadi Bay a Taba. Během letních měsíců nabízejí všechna tato letoviska výborné podmínky pro potápění a vy si tak můžete na vlastní oči prohlédnout důvod, proč je Rudé moře označováno za jednu z nejlepších potápěčských lokalit světa. Vodní radovánky si v Egyptě můžete užívat také v průběhu zimy, avšak doporučovali bychom vám spíše jižnější letoviska, jako je Hurghada, Safaga a Marsa Alam, kde dosahuje teplota moře i vzduchu velmi příjemných teplot.

Zajímavosti Egypt

Jak jsme se již zmínili, Egypt je místem, kde vznikla jedna z nejstarších světových civilizací, a tudíž zde opravdu není nouze o nejrůznější zajímavosti. Kromě notoricky známých pyramid a nádherných chrámů, které jsou ukázkou mistrovství egyptských stavitelů, nabízí Egypt i další zajímavosti. Například fakt, že právě zde byla vynalezena celá řada předmětů, které denně běžně používáme, jako zámek a klíč, hřeben, nůžky, deodorant, paruka, make-up nebo zubní kartáček a pasta.

Přestože se nám může zdát, že kosmetika je záležitostí moderní doby, starověcí Egypťané používali kosmetiku už před více než 5 000 lety, avšak z poněkud jiných pohnutek, než my dnes. Nejvýznamnějším faktorem byla ochrana proti slunci, které v Egyptě žhne po celý rok.

Umění starověkého Egypta

Umění starověkého Egypta zahrnuje malířství, sochařství a architekturu, které se rozvíjely v okolí Nilu od 5. tisíciletí př.n.l. do konce 3. Století n.l. Během této doby dosáhlo egyptské umění vysoké úrovně a bylo velmi specifické. Do současnosti se dochovalo pouze několik z těchto děl a většina z nich pochází z hrobek a památníků, což dokazuje, že starověcí Egypťané kladli velký důraz na posmrtný život.

Díla starověkého Egypta se vyznačují pravidelností a častými motivy jsou bohové, lidé, příroda. Na obrazech je patrná strnulost a jakási neživost zobrazovaných osob. Technika malby byla velmi propracovaná a umělci se ji učili po mnoho let. Jedním z nejznámějších prvků je zobrazování hlavy z profilu, zatímco trup je malován zepředu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.