Poznávejte krásy Šumavy

Šumava je oblíbeným místem turistů, horolezců, vodáků, cyklistů i milovníků přírody. Ledovcová jezera, rašeliniště a kouzelná panenská příroda. V zimě se mění Šumava v ráj lyžařů, běžkařů a snowbordistů. Slevy na lyžování nám umožňují strávit na Šumavě dovolenou za levnější peníze. Kromě sportu se na Šumavě pořádají pravidelné akce, které jsou zaměřeny jednotlivě jak pro děti, tak pro dospělé osoby.

Zde mysleli na všechno, aby byly hory přístupné opravdu pro každého, je možné Šumavě projet i na skútru. Výlety jsou vhodné především pro postižené, handicapované, nebo lidi na vozíčku. Je zde více jak 20 poznávacích stezek, které nás územím provází. Jednou z nejstarších celkově je medvědí stezka.Stezka nás zavede do míst, kde jsou reliéfy jako je Hřib, Dračí tlama, Perníková soutězka, Soutěska lapků a mnoho dalších. Každý dostal svůj název dle podoby, kterou připomíná, například Dračí tlama je skalní útvar, který především v zimním období je poset rampouchy.

Zima na Šumavě láká mnoho lyžařů či běžkařů, kde stezky vedou kolem říčních kanálů a nejsou moc náročné. Jsou zde stále upravované stezky, dle sněhových podmínek. Jelikož se ale stále nacházíme v národním parku, je dobré se držet vyznačených stezek a míst. Lyžařské trasy jsou dlouhé až 450 kilometrů, sjezdovky jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, zkušené lyžaře, nebo také ty, kteří se teprve chtějí naučit lyžovat.

Trocha historie Šumavy

Kromě bohatého přírodního bohatství, fauny i flory zde můžeme najít kus historie. Hrad Vimperk byl vystavěn v druhé polovině 13. století. V 17. století byl hrad přestavěn na zámek a byla přestavěna dolního zámku na barokní styl. Po staletí se měnili majitelé zámku, nyní je však zámek vlastnictvím ministerstva životního prostředí a je využíván pro výstavbu muzea s expozicemi. Najdeme zde historii Šumavu i s fotodokumentací – fauna, flóra, veškeré informace ohledně národního parku, historii sklářství i knihtisku na Vimperku. Najdeme zde také soví voliéry, stanici pro handicapované zvířata. Prohlédněte si aktuální slevy na dovolenou na Šumavě a užívejte si příjemný odpočinek se svými blízkými i se svými mazlíčky.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.