Tipy na zajímavé potápění

Máte rádi potápění a chcete prozkoumat krásy podmořského světa cizích zemí? Pak se s námi vydejte na cestu za potápěním! Různé části nabízejí různě vhodné podmínky pro potápění a my jsme si pro vás v tomto článku připravili informace o některých z nich. Oblíbenými místy pro potápění jsou zejména oblasti tropického pásma, které se vyznačují velmi teplým klimatem, díky čemuž je zdejší moře příjemně teplé, což je pro potápění výhodou a také bohaté na podmořský život. Potápět se dá ovšem také v mírnějších pásmech, kde lze nalézt řadu endemitických druhů ryb a mořských živočichů, kteří se nevyskytují jinde na světě.

Potápění v Asii

Asie je největším a také nejlidnatějším kontinentem světa. Díky své velké rozloze se velmi rozmanitá a skýtá nespočet zajímavých míst. Pokud chcete cestovat za potápěním, bude vás zajímat její jižní a jihovýchodní část, která se rozkládá v tropickém pásmu a vyznačuje se četnými ostrovy obklopenými nádhernými korálovými útesy a velmi čistým mořem. Oblíbenými místy pro potápění v Asii je například Thajsko, Indonésie, Barma, Malajsie, Filipíny a Maledivy. Každá z těchto zemí je svým způsobem jedinečná, ovšem pestrobarevný podmořský svět mají společný. Potápění v Asii je jedinečným zážitkem. Pokud plánujete první potápění v moři, Asie je rozhodně velmi dobrou volbou!

Potápění v Africe

Stejně jako Asie, i Afrika nabízí nespočet zajímavých míst pro potápění. Při svém potápění zde můžete pozorovat nejen tisíce druhů ryb a mořských živočichů, ale také vraky potopených lodí a rozsáhlé korálové útesy. Téměř každá země nacházející se na pobřeží Afriky nabízí možnost potápění, ovšem mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější patří potápění v Egyptě, Tunisku, Tanzánii, Keni a na Pobřeží slonoviny. Oblíbené je také potápění v okolí zdejších ostrovů, jako jsou například Kapverdské ostrovy, Madagaskaru a na Mauritiu.

Potápění v Karibiku

Při popisování lokalit pro exotické potápění nelze zapomenout na potápění v Karibiku. Karibik je oblíbeným místem pro exotickou dovolenou a pyšní se opravdu působivým množstvím krásných ostrovů, které nabízejí širokou paletu potápěčských lokalit s různou úrovní obtížnosti. Každá z nich ovšem nabízí něco zajímavého, potápění v Karibiku tedy nikdy není nudné. Ideálními místy pro potápění v Karibiku jsou zejména Dominikánská republika, Isla Margarita, Kuba, Barbados, Jamajka a Bahamy.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.